Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres ve Telefon

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Başvuru Formu

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres

Gaziosmanpaşa Bul. Batı İş Merkezi No:10/1 K:6 D:607 Alsancak İZMİR

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Semt

Konak

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Telefon

+90 232 4634769

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Faks

+90 232

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu E Mail

[email protected]

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Belçika krallığı, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde temsilciliklere sahiptir. Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği, Belçika Krallığı’na seyahat etmeyi isteyen kişilere ait vize işlemlerini yetkili kurumlar olarak üstlenmektedir.

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu ise Türkiye’de ikamet etmekte olan Belçika vatandaşlarına konsolosluk işlemleri ile alakalı destek vermektedir.

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşamakta olan Belçika vatandaşlarına ait pasaport, nüfusa kayıt, doğum, evlilik, kimlik kartı yenileme gibi işlemler konusunda destek vermektedir.

Belçika Konsolosluğu bununla beraber Belçika’nın dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak adına da çalışmalar yapmaktadır.

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatiller 2022

1.Ocak   Pazartesi       Yeni Yıl

2.Nisan              Pazartesi       Paskalya (sadece Istanbul)

23.Nisan            Pazartesi       Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)

1.Mayıs             Salı    Emek ve Dayanışma Günü

10.Mayıs           Perşembe     Hz. İsa’nın Göğe Yükseliş Günü (sadece Istanbul)

11.Mayıs           Cuma Hizmet Muafiyeti (sadece Istanbul)

21.Mayıs           Pazartesi       Pentekost (sadece Istanbul)

15.Haziran        Cuma Ramazan Bayramı

20 – 24 Ağustos            Pazartesi – Cuma     Kurban Bayramı

29.Ekim             Pazartesi       Cumhuriyet Bayramı (sadece Ankara)

1.Kasım             Perşembe     Azizler Günü (sadece İstanbul)

2.Kasım             Cuma Hizmet Muafiyeti (sadece İstanbul)

16.Kasım           Cuma Hizmet Muafiyeti (sadece Ankara)

24 – 25 Aralık   Pazartesi – Salı         Noel

31.Aralık           Pazartesi       Yılbaşı

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapılacak olan vize başvuruları sırasında ülkeye yapılacak olan seyahatin amaç ve şartlarının ifade edileceği vize talep dilekçesi sunulmalıdır.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

ANKARA

Ülkenize ../../…. İle ../../…. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla

Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

ANKARA

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan………………………….. ülkenizdeki iş ortağımız olan …………… firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../… & ../../….. arasında ülkenizi ziyaret edecektir.

…………’in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla

Belçika Konsolosluğu Vize Reddi

Belçika vizesi başvuruları sırasında Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsolosluğu tarafından talep edilecek şartların yerine getirilmesi önemlidir.

Belçika vizesi başvuruları ile alakalı talep edilmekte olan şartların yerine getirilmemesi durumunda, vize başvurusu konsolosluk tarafından ret yanıtı ile sonuçlanacaktır.

Kişiler Belçika vizesi başvuruları sırasında seyahat amaçlarını kanıtlayamaz, eksik ya da sahte evrak ibraz ederse, vize başvurusunda bulunacak olan kişi kamu düzeni ile alakalı tehlike oluşturabileceği düşünülürse ya da Belçika seyahati bitimi ile beraber kişinin ülkeden ayrılacağını kesin olarak gösterecek belgeler sunulmazsa vize başvurusu reddedilecektir.

Belçika'da Süresiz Oturum Şartları 2022

Belçika’da süresiz oturma izni almanız için çalışmanız ve aynı zamanda gayrimenkul sahibi olmanız gerekmektedir. 10 yıllık süresiz oturma izni için Belçika da memur olmanız veya gayrimenkul sahibi olmanız şartları kabul görmektedir.

Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak 2022

Belçika vize başvuru işlemleri schengen vize anlaşmalarına göre açılmıştır. Vize işlemleriniz için Türkiye’de konsolosluk üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Covid 19 nedeniyle birçok ülkede turistik vize ve kültürel gezi vizesine izin verilmemekte, çalışma ve eğitim vizesiyle birlikte aile birleşimin onay verilmektedir.

Belçika Davetiye Süresi

Belçika davetiye ile vize almak için konsolosluk üzerinden istek mektubu gönderilir. Davetiye süresi olarak 3 ay C tipi vize talebinin oluşturulmasına izin vardır. Davetli olan kişinin gidiş ve dönüş planlaması yaparak, seyahat planlamasını konsolosluğa bildirmesi şartı dikkate alınarak vize talebi sonuçlanmaktadır.

Belçika İcin Vize Kac Para?

Belçika vize ücretleri 0 ile 6 yaş arasındaki çocuklar için ücretsizdir. 6 yaş ile 12 yaş arasındaki çocuklar için 227 TL ve yetişkinler için 390 TL vize ücreti talep edilmektedir. Vize harç bedeli ödendikten sonra vize reddinde adaya geri ödeme yapılmamakta, vize harç bedeli konsolosluk hizmet bedeli olarak kabul edilmektedir.

Belçika Konsolosluğu Bodrum

Belçika konsolosluğu Bodrum üzerinden fahri konsolosluk hizmet vermektedir. Konsolosluktan randevu almak için resmi web sitesine başvuru yapılabilir ya da direkt olarak konsoloslukla irtibata geçilebilir. Bodurm konsolosluğu fahri olarak hafta içi saat 9.00 ile 16. 30 arasında hizmet vermektedir.

Aile Birlesimi Vize

Aile birleşimi vizesi için konsolosluk üzerinden aile birleşimi vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Vize işlemlerinde aile bireylerinin sayısı, yurt dışında bulunan aile bireyinin mali geliri ve çocuk sayısı da dikkate alınır. Asgari ücret bedeline göre aile bireylerinin geçim kaynağı ve ikametgah adreslerinin de aile bireyi sayısına uygun olması şartı vardır.

Evlendikten Sonra Konsolosluk Belçika

Belçika’da evlendikten sonra Türkiye’deki konsoloslukla bağınız kalmamaktadır. Belçika’da göçmenler bürosu üzerinden yapılacak olan işlemler için vize merkezi ve danışmanlığı hizmet alabilir, süreç hakkında detayları öğrenerek aile birleşimi ve Belçika vatandaşıyla evlenme işlemlerine göre hareket edebilirsiniz.

Belçika Çifte Vatandaşlık Şartları

Belçika’da çifte vatandaşlık şartlarında, çocuğun ailenin diplomat olması nedeniyle göç etmesi, 18 yaşına kadar Belçika’da yaşamış olması veya akrabalarının Belçika’da ikamet ediyor olması durumlarına göre çifte vatandaşlık alınabilir. 1. Sınıf akrabalıktan kaynaklı aile bireylerinden bir tanesinin Belçika uyruklu olması da çifte vatandaşlık için geçerlidir.

Belçika Vizesi Korona

Belçika vize işlemleri korona döneminde yeni düzenlemlere tabi tutulmuştur. Turist ve kültürel gezi vizelerine yer verilmemekte, çalışma, eğitim ve ikamet etme nedenleriyle Belçika’dan vize alma talebi kabul edilmektedir. Vize işlemleri için mutlaka konsoloslukla görüşülmeli ve resmi web sitesi üzerinden süreç hakkında bilgi edinilerek işlemler başlatılmalıdır.

Belçika Vatandaşı Olma Şartları

Belçika’da vatandaş olmak için kan bağınızın bulunması ya da gayrimenkul sahibi olmanız şartları vardır. Aynı zamanda Belçika’da çalışmakta olan bireyin 5 yıl boyunca aralıksız olarak Belçika’da ikamet ettiğini göstermesi, belgelerle ispatlaması ve süreçle ilgili bütün evrakları göçmenler bürosuna teslim etmesi gerekmektedir.

Call Now ButtonAcil Vize