Belçika Konsolosluklar ve İletişim Bilgileri

BELÇİKA KONSOLOSLUKLAR

Belçika Konsolsoluk Bilgileri

Belçika Başkonsolosluk Adresi

Sıraselviler Cadde: 39 Taksim – İstanbul – Türkiye

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Görev Yetki Alanı

İstanbul, Trakya, Yalova, Kırklareli, Kocaeli, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma saatleri

Pazartesi – Cuma 09.00 – 12.30 ve 13.15 – 16.30

İstanbul Belçika Başkonsolosluğu Schengen Vize Bölümü

Pazartesi-Cuma 9.00 – 11.30 ve 13.30 – 15.00

Belçika Başkonsolosluğu İstanbul Ulusal vize

Pazartesi-Cuma 9.00 – 11.30 ve 13.30 – 15.00

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres

GaziOsmanpaşa Bul. Batı İş Merkezi No:10/1 K:6 D:607 Alsfakat İZMİR

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale

Belçika Antalya Fahri Konsolosluğu Adres

Yenigöl Mah., Serik Cad., No:64/2 Palome Hotels.ANTALYA

Belçika Antalya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Isparta, Burdur, Antalya

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres

2.Organize San.Bölge Vali Muammer Güler No:25 Başpınar GAZİANTEP

Aile Birlesimi Vizesi İcin İstenilen Belgeler

Aile birleşimi vizesi için başvuru yapanlardan istenen evraklar dışında ayrıca yabancı ülkede yaşayan vatandaşlar için de farklı belgeler talep edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle vize başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, uluslararası evlenme kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus kayıt örneği ve ikametgah belgesi hazırlaması gerekmektedir.

Belçika Vize Korona

Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle yaşanan bize süreçleri Belçika Konsolosluğu ve Büyükelçiliği resmi sitesi üzerinden takip edilmektedir. Zorunlu olmayan durumlar dışında Belçika vizesi alarak seyahatlerin gerçekleştirilmesi söz konusu değildir. Tüm güncel duyurular takip edilerek vize başvuruları oluşturulmakta ve vize randevuları alınabilmektedir.

Belçika Davet Mektubu

Belçika davet mektubu aile ve arkadaş ziyareti amacıyla verilen vize için geçerlidir. Belediyeden alınan davetiyenin aslı davet eden kişinin kimlik kartı ya da oturum kartı fotokopisi ile birlikte sunulmaktadır. Aynı zamanda davet eden kişinin Belçika Belediyesi’nden aldığı aile toplum kağıdını aslı ile birlikte gelir belgeleri, akrabalık bağını kanıtlayan vukuatlı nüfus kayıt örneği bir de başvurusunda bulunması gereken evraklardır.

Belçikaya İstekle Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Belçika’ya istekle gitmek isteyenler davet edilmelidir, genellikle aile ve arkadaş ziyareti için alınan vize kategorisi için gerekli olan evrak listesinde bulunan Belçika’daki belediyeden alınmış davetiyenin aslı sunulmaktadır. İstek yapan Belçika’da bulunan vatandaşın kimlik kartı ile birlikte yine belediyeden aldığı aile toplum kağıdını nasılsın ibraz edilmesi gereken belgelerdir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği akrabalık bağını kanıtlarken kişinin gelir belgeleri ile birlikte diğer tüm evraklar hazırlanarak vize başvurusu gerçekleştirilir.

Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aile birleşimi vizesi için gerekli olan evrakların başında her iki eşin bilgilerini içeren uluslararası evlenme kayıt örneği yer almaktadır. Eşlerin daha önce yaptıkları evliliklere ait boşanma kararları, varsa çocukları hakkında bilgiler ve başvuru sahibine ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklardır.

İzmir Alman Konsolosluğu

İzmir’de bulunan Almanya Başkonsolosluğu İzmir dışında Afyonkarahisar, Aydın, Antalya, Isparta, Burdur, Denizli, Manisa, Kütahya, Uşak ve Muğla’da bulunan vatandaşlara hizmet sağlamaktadır. Almanya İzmir başkonsolosu Dr.Detlev Wolter yönetimindeki ekip iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek ile yükümlüdür.

Belçika Vize Fiyatları

Belçika Büyükelçiliği tarafından her yıl giriş sayısı, kategorisi ve süresine göre vize ücretleri güncellenerek kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Ücretleri kısa süreli ve tek girişli olarak listelenmektedir, Euro olarak listelenen fiyatlar kur hesabı yapılarak Türk Lirası şeklinde ödenmektedir. Belçika vize işlemlerinde harç ücreti dışında hizmet bedeli ayrıca belirlenmektedir.

Belçika Konsolosluğu Gaziantep

Gaziantep Fahri Konsolosluğu bölgede ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, evlilik, pasaport, doğum kimlik kartı yenileme gibi tüm işlemlerinde destek sağlamaktadır. Belçika’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri konusunda konsolosluk işlemleri desteği sunmaktadır.

Belçika İstek Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından istek vizesi olarak bilinen Belçika aile ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye mektubudur. Belçika Belediyesi’nden alınan aile toplum kağıdı ve davetiyenin aslı başvuru yapılacak olan Belçika aile ve arkadaş vizesi için istenen evraklar arasında bulunmaktadır.

Belçikadan İstek Yapmak

Belçika’dan Türkiye’de yaşayan yakınlarına ya da arkadaşlarına istek yapmak isteyenler davetiye mektubu göndermek zorundadır. Davetiye mektubu Belçika Belediyesi’nden alınmaktadır, mektup ile birlikte aynı zamanda istek gönderen kişinin oturum kartı ya da kimlik kartının fotokopisi ile yine Belçika Belediyesi’nden alınmış olan aile toplum kağıdını aslı da gerekmektedir. Akrabalık bağının kanıtlanması ve davet eden kişinin gelir belgelerin sunulması da yapılacak olan istek için gerekliliktir.

Call Now ButtonAcil Vize