Belçika Kültür Ve Sportif Etkinlikleri Vizesi

Belçika kültür sportif etkinlik bilgisi

Belçika Kültür Ve Sportif Etkinlikleri Vizesi

Belçika hükümetinde gerçekleşecek olan uluslararası etkinlikler için Türkiye’den belge alınmalıdır. Milli sporcu, ziraat odasına ve kültürel vazifelere dayalı belediyelere bağlı olan kişilerin, unvanlarına dair kartlar ve belgeleri T.C tarafından onaylanmış şekilde verilmelidir. Belçika kültür ve sportif etkinlikleri vizesi, maddi sponsor ve etkinlik sponsorluğuna göre düzenlenir.

Belçika Kültür Ve Spor Etkinlikleri Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika kültür ve sportif etkinlik vizesi almak için bağlı olduğunuz kurum veya kuruluşa ait onay belgesi bulundurulmalı, etkinlik tarihi ve içeriğini de bildiren bir adet dilekçe konsolosluğa teslim edilmelidir. Etkinlik tarihleri ve kurumun sağladığı imkanlara dayalı belgeler de bildirilmelidir.

  • Reşit yaşta olmayanlar için ebeveyn onay belgesi ve ebeveyn maddi durum belgeleri gerekmektedir.
  • Okul izni ve öğrenci belgesi gerekmektedir.
  • Emekli maaşı hesap cüzdanı ve maaş cüzdanı millilik esaslarına göre iletilmelidir.
  • Spor ve kültürel etkinlik kapsamında organizasyon sahibi şirket, kuruma ait belge bulunmalıdır.
  • İş kapsamlı organizasyonlarda iş yerinin SGK belgesi, vergi levhası ve ticaret odası kaydı bulunmalıdır.

Belçika Kültür Ve Spor Etkinlikleri Vize Başvurusu

Vize başvuru işlemleriniz için belgelerin yeterlilik için maddi durum, sponsor, otel, kamp ve ikametgah adreslerinin bildirilmesi gerekmektedir. Yaş kriterlerine göre veli, kişinin kendisi ve okula dayalı belgelerin de bildirilmesi başvuru sırasında önemlidir. Randevu alınarak Belçika kültür ve sportif etkinlik vizesi başvuru formu doldurulmalıdır.

Kalınacak gün ve kalınacak adres üzerinden etkinliğin bağlantılı olduğu uluslararası kurum, kuruluş ve sponsorlara göre de belgelerin eksiksiz verilmesi gerekir. Kültürel etkinliğin amacı ve sportif etkinliklerin sağlık durumlarına uygunluk kapsamında kabul görmüş olması şartı da vardır. Belçika hükümetinde geçerli olmayan sağlık durumlarına aykırı nedenlerden kaynaklı etkinlikler de kabul edilmeyebilmektedir.

Belçika Kültür Ve Sportif Etkinlikleri Vizesi

Belçika’da kültürel ve sportif etkinliklere katılacak kişiler Belçika Kültür ve Sportif Etkinlikler vizesi almalıdır

 

 

Belçika Reşit Olmayan Vize Başvurusu

Belçika kültürel ve sportif etkinlik vizesi için reşit yaşta olmayan çocuklar ve gençler için yapılan düzenlemelerde veli yerine geçen ebeveyn ya da aile bireyinin onay belgesi bulunmalıdır. Vize başvuru işlemleri için reşit yaşta olmayan çocuk veya gencin sorumlusu olan kişinin konsolosluğa müracaat etmesi gerekmektedir.

Belçika Sportif Ve Kültürel Etkinlikler Engelli Birey Vize Başvurusu

Engelli bireyler için bir adet sorumlu kişinin de yanında olacağı bildirilmelidir. Yürüme, bedensel zorluk ve zihinsel yetersizlik durumlarına karşın aile bireyi, kurum veya kuruluşun atadığı sağlık çalışanlarının da vize başvurusu yapması ve yasal sorumluluğu aldığını da bildirmesi gereken etkinlik detayları  bulunabilir.

Belçika Kültürel Ve Sportif Etkinlikler İçin Kaç Gün Vize Verir?

Vize başvurusu için Belçika kültürel ve sportif vize işlemlerini C tipi vize türüne göre açmaktadır. Vize işlemlerinde kuruluşa ait belgelerle birlikte, etkinlik ve sportif faaliyetin kaç gün süreceği ve hangi bölgelerde gerçekleşeceği de belirtilerek işlem yapılmalı, süreç takip edilerek vize başvurusunun sonuçları beklenmelidir.

Belçika Kültür Ve Sportif Etkinlikleri Vizesi S.S.S

Belçika Kültürel Sportif Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika Kültürel Sportif Vizesi başvuruları 5-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize kafilelerinin bu durumu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinden iki hafta önce Belçika vize başvurularını başlatmaları gerekmektedir.

Belçika Kültürel Sportif Vizesi Ücreti 2023 Ne Kadar?

2023 Yılı İçin Belirlenmiş Vize Ücretleri ✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro ✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro ✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro ✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro Ulusal Vizeler Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro Çalışma Vizesi 350 Euro

Belçika Elçiliği İnternet Sitesi

Belçika Vizeleri hakkında bilgi