Belçika Öğrenci Gezileri İçin Vize

Belçika öğrenci gezi vize bilgileri

Belçika vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Belçika öğrenci gezileri, kültürel gezi vizelerini kapsamaktadır. C tipi vizeye göre verilen Belçika öğrenci gezileri için vize, gidilecek bölgelere göre ebeveyn onaylı ‘’18 yaşın altında öğrenciler için’’ olmalı, üniversite gezileri için de bireysel başvuru ile birlikte okulun sağladığı imkanlara göre belgenin konsolosluk üzerinden verilmesi gerekmektedir.

Belçika Öğrenci Gezileri İçin Vize Nasıl Alınır?

Etkinliğin sorumlusu öğretmen ve öğrencilere dair belgeler bulunmalıdır. Öğrencilerin kendilerine ait 10 yıl içinde çıkarılmış en az 2 sayfası boş pasaportu bulunmalıdır. Kültürel gezi kapsamında yapılan organizasyondan sorumlu kurum, acente ve okul gidilecek bölgeler, kalınacak otel ve uçak rezervasyon belgelerini konsolosluğa iletmelidir. Belçika öğrenci gezileri için vize gerekli belgeler;

  • Her öğrencinin 2 adet biyometrik fotoğrafı olmalıdır.
  • Her öğrencinin pasaportu ve ebeveyninden alınmış onay belgesi bulunmalıdır.
  • Öğrencinin yaşına göre yasal varisinin bulunması, 18 yaşın üstündekilerin de kendilerine ait bir adet hesap kartı bulunmalıdır.
  • Okulun sağladığı sigorta ile birlikte 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı olmalıdır.
  • Öğrencinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı aslı ile fotokopisi olmalıdır.

Belçika Öğrenci Gezileri Vize Başvurusu

Vize başvurusu için öğrencileri temsil eden okul ve kurumun da konsolosluktan ‘’yasal temsilcisinin’’ bütün sorumluluğu kendi üzerine aldığına dair dilekçe ve belge vermesi gerekmektedir. Öğrencilerin gezi için organizasyonda yasal sorumlusunun yanlarında olacağına dair kurum ve kuruştan da onaylı belge gerekmektedir.

Belçika öğrenci gezileri için vize başvuru işlemleri için düzenlemeleri eksiksiz yerine getirmek gerekmektedir. Belgelerin hepsi Belçika konsolosluk prosedürüne göre uygulanmalıdır. Her öğrencinin belge düzenlemesi yaşına ve reşit haklarına göre kendine ait olarak şekilde yapılacaktır. Vize başvuru süreci için C tipi vize formu uygulanması gerekmektedir.

Belçika Öğrenci Gezileri İçin VizeBelçika Öğrenci Gezileri İçin Vize

 

 

Belçika Öğrenci Gezileri Kültürel Gezi Vizesi

Kültürel gezi vize için Belçika ülkesini ve Schengen ülke politikalarını kapsayacak vize başvuruları yapılmalıdır. Düzenleme kapsamında belgelerin hazırlanması ve kayıt işlemlerinin yapılması için konsolosluktan önce randevu alınması ve belgelerin eksiksiz verilmesi gerekir. Belçika öğrenci gezileri için vize başvuru işlemlerinde rezervasyon tarihine göre 1 ay önceden başvuru yapılması daha sonra da randevu gününde işlem yapılması gerekir.

Belçika Öğrenci Gezileri Vize Başvurusu Ücreti Ne Kadar?

18 yaşın altındaki vize başvuruları için  80 Euro talep edilebilmektedir. 2023 yılındaki vize başvurusu için yeni düzenlemeler yapılacak, süreç takip edilerek vize işlemlerinde turistik geziler için de farklı düzenlemelere yer verilebilecektir.

Covid 19’da Öğrenci Gezileri İçin Vize Talebi

Belçika öğrenci gezileri için vize işlemleri için salgın döneminde vize başvurusunu test sonucu negatif olanlar ve aşı yaptırmış olan öğrenciler için kabul süreci başlayacaktır. Vize işlemlerinde süreci takip etmek ve belgelerin eksiksiz olması da önemlidir. Vize başvuru işlemlerinizi yapmak için konsolosluktan randevu almanız ve vize işlemlerinizi tamamlarken, süreç hakkında acente üzerinden de bilgi almanız aksaklık olmaması için oldukça önemlidir.

Belçika Öğrenci Gezileri İçin Vize S.S.S

Belçika Öğrenci Gezileri İçin Vize Evrakları Nelerdir?

Belçika öğrenci vizesi almak için gerekli olan belgeler arasında geçerlilik süresi en az 2 yıl olan pasaport ilk sırada yer almaktadır. Eğitim görülecek kurumdan alınan orijinal kabul belgesi, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, gelir belgesi, 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası, son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, noter onaylı ve Almanca tercüme edilmiş ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi öğrenci vizesi evrakları içerisinde yer alır.

Belçika Öğrenci Gezi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika Öğrenci vizelerinin sonuçlanma süresi 15 günü bulabilmektedir. Vize başvuru sahipleri eğitim başlangıç tarihlerinden iki hafta önce vize başvurusunda bulunmalıdır.

Belçika Öğrenci Gezileri İçin Vize Nasıl Alınır?

Belçika Öğrenci Gezileri İçin vize yetkili vize başvuru merkezlerinden randevusu sayesinde alınır.

Belçika Elçiliği İnternet Sitesi

Belçika Vizeleri hakkında bilgi