Belçika Vizesi Pasaport ve Vize Randevu

Belçika Vizesi Pasaport Vize Randevu

Resmi adı ile Belçika Krallığı, dünyada sıkça telaffuz edilen adı ile ise Belçika, Avrupa Birliği ve NATO üyesi olan Orta Avrupa ülkelerinden biridir. Avrupa Kıtası üzerinde, Fransa ile Almanya’nın hemen ortasında, Hollanda’nın ise güneyinde yer alan bu küçük ülke, toplamda yalnızca 11,5 milyona yakın bir nüfus barındırıyor. Nüfus olarak bu denli küçük olmasına karşın, ferah seviyesi yüksek ülkeler arasında bulunan Belçika’da, birçok Türk vatandaşı da ikamet ediyor. Her yıl, başta Brüksel olmak üzere Belçika’nın farklı noktalarına seyahat etmek isteyen bireyler ise Belçika hükümeti tarafından belirlenen kıstaslara göre vize almak durumunda kalıyor.

Belçika’ya gidebilmek için Türk vatandaşlarının Schengen vizesi alma zorunluluğu var. Eğer Belçika’da yaşayan bir Türk değilseniz ve umuma mahsus Bordo Pasaport sahibi bir Türk vatandaşıysanız, bu durumda Belçika Schengen vizesi ile Belçika’ya seyahat edebilirsiniz. Ayrıca umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, alacakları bu vize sayesinde sadece Belçika’ya değil, tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerine ve Schengen ile gidilebilen ülkelere de seyahat gerçekleştirebilirler.

Belçika Vize Randevusu Açıldı

Belçika vizesi almak isteyenler için ‘’Belçika vize randevusu açıldı’’ bilgisini edinmek, önemli unsurların başında geliyor. Zira bu ülkeye seyahat gerçekleştirmek üzere, almanız gereken Belçika Schengen vizesi için öncelikle vize başvurunuzu gerçekleştirmek ve hemen ardından oluşturulacak Belçika vize randevusuna katılmak şart. Hepimizin bildiği gibi vize işlemleri belirli prosedürler zinciri halinde gerçekleştiriliyor. Zincirin son halkası olan vize randevusu ise bu prosedürlerin sonu olarak düşünülebilir.

Belçika vizesi almak üzere, sırası ile gerçekleştirilen işlemler;

 • Vize başvuru merkezimizi aramak
 • Vize için gerekli olan evraklar listesini edinmek
 • Vize için gerekli olan belgeleri hazırlamak
 • Gerekli belgeleri tarafımıza iletmek
 • Vize randevusuna katılmak

Bu 5 işlem dışında, ilgilenmeniz gereken herhangi bir unsur bulunmamakla birlikte, adınıza gerçekleştirilen başvuru, evraklarınızın doğruluğunu teyit etmek, başvuruda dikkat edilmesi gereken hususlar ile başvurunuzu gerçekleştirmek, vize randevunuzu almak ve randevunuzda konsoloslukta sizinle beraber olmak ise bizim işimiz. Ayrıca vize hakkına sahip olan pasaportunuzu tarafınıza teslim etme işini de yine biz üstleniyor ve sizi tüm bu prosedürlerden kurtarıyoruz.

Belçika Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Belçika vizesi almak istiyor ve bu vizenin mümkün olan en uzun süreli vize olmasını arzu ediyorsanız, bizimle çalışmak sizler için avantajlı olacaktır. Vize başvuru merkezi olarak, sizler adına gerçekleştirdiğimiz tüm başvuru ve vize işlemlerinde, 10 yılı aşkın tecrübemiz ile başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında yardımınıza koşuyoruz. ‘’Belçika vizesi uzun süreli alınır mı?’’, sorusunu arayan her vatandaşımız için bu durumun mümkün olduğunu belirtmekten de memnuniyet duyuyoruz.

Türkiye’den Belçika’ya gitmek ve bu işlemi gerçekleştirmek üzere Belçika Schengen vizesi almak, 7-15 gün çerçevesinde sonuçlandırılan bir işlem olmakla birlikte, gerekli işlemlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi durumunda, yalnızca seyahatiniz süresince değil, 90 güne varan uzun süreli Belçika vizesi almak da mümkün olabiliyor. Yapacağımız başvuruda, evraklarınızın organize edilmesi ve seyahatiniz için en uygun başvuru sürecinin planlanması son derece mühim. Bu önemli adımda devrede olan vize uzmanlarımız sayesinde, seyahatinizi uzatmak ya da tekrar tekrar Belçika’ya gitmek konusunda sorun yaşamadan uzun süreli vizenizi alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Ücretleri Güncellendi

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da Belçika vizesi ücretleri güncellendi ve uygulamaya koyuldu. Belçika Schengen vizesi için gerekli olan online ya da gişe ödeme işlemleri için yeni tarife üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Yakın zamanda Belçika’ya gitmek istiyorsanız, elbette güncellenen ücreti ödeyerek, ödeme dekontunu da almanız gerekiyor. İlgili vize ücretleri;

 • Turistik Vize 80 € (EUR)
 • Aile, Arkadaş Vizesi 80 € (EUR)
 • Ticari Vize 80 € (EUR)
 • Transit Geçiş Vizesi 80 € (EUR)
 • Şoför Vizesi 80 € (EUR)
 • Çalışma Vizesi 80 € (EUR)
 • Öğrenci Vizesi 80 € (EUR)

Bu ödeme dışında da Belçika vize işlemi için gerekli belgeler ihtiyacınız olacaktır. Genel vize başvuru evrakları ise şu şekilde;

 • En az 6 ay geçerli pasaport (Dönüş itibari ile 3 ay daha geçerli olmalı)
 • Nüfuz cüzdanı ön ve arka yüzü fotokopisi
 • Konaklama ve Otel rezervasyon belgeleri
 • Vize başvuru formu
 • Seyahat ve yolculuk belgeleri
 • Dil tercih formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • 3 aylık banka hesap dökümü
 • 30.000 EURO Seyahat sağlık sigortası
 • Türkiye’ye dönüşü kanıtlayacak aile ve maddi belgeleri
 • Aile dökümü
 • Çalışanlar için 3 aylık bordro dökümü

Belçika Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Belçika vizesi alma işlemi, belirli kriterlerin yerine getirilmesi durumunda zor olmamakla birlikte, vize alma işleminde başarıya giden yolda, %100’e varan oranlarla sizi destekliyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz hizmetler çerçevesinde, başvurunuzu baştan sonra organize ederken, yaşayabilmenizin olası olduğu tüm hususlar hakkında da danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tüm işlemler sonucunda elde edilen randevu ise sizlerin yerine getirmesi gereken tek ve son önemli adım olarak değerlendiriliyor. Bu adımda da yanınızda olmayı sürdürüyor ve Belçika Konsolosluğu vize randevu pasaport işlemleri esnasında sizinle oluyoruz.

Belçika Konsolosluğu’nda gerçekleştirilen randevu neticesinde, yapılan başvurunuz inceleniyor ve tarafınıza birkaç soru yöneltilerek, seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, seyahat sebepleriniz gibi unsurlar irdeleniyor. Sizlere yöneltilen sorulara, evraklarınızda bulunan bilgileri doğrular nitelikte yanıtlar sunmanız gerekiyor. Bu adımı da atlatmanız sonrasında, vizenize kavuşmanız an meselesi oluyor. Vize onayı almış pasaportunuzu, sizlere göndermek ise yine bizim vazifemiz.

Belçika Vize Başvurusu Korona

Covid-19 salgınından dolayı birçok ülkeye seyahat kısıtlaması uyguladı ve salgının yayılmasını önlemek için değişimler yaşandı. Bu konuda Belçika’da da bazı kısıtlamalara rağmen zorunlu seyahatler için sınırlar Türk yolculara açıldı. Belçika vize işlemlerinde Türkiye sınırları içerisinde bulunan konsolosluklar ve büyükelçilik aracılığı ile vize işlemleri konusunda çalışmalar sürdürülüyor.

Aile Birleşimi Belçika 2022

Belçika aile birleşimi vizesi için yapılan başvurularda istenen evrakların doğru şekilde düzenlenmesi ve eksiksiz olması büyük öneme sahiptir. Talep edilen evraklar içerisinde önemli bir yeri bulunan başvuru formunun gerçek bilgileri içermesi işlemin onay alması açısından olumlu katkı sunmaktadır. Yurtdışında yaşayan aile ya da akrabaların bir arada yaşamasını sağlayan aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar hem Türkiye’deki yaşayan bireylerin hazırlamakla yükümlü olduğu belgelerdir.

Belçika, Aile Birleşimi Dil Şartı Kalktı

Belçika vize işlemlerinde dil şartı arayan ülkeler arasındadır, ülkede Fransızca, Almanca ve Flemenkçe olmak üzere üç resmi dil bulunmaktadır. Tüm yüze çeşitlerinde olduğu gibi aile birleşimi vizesi için yapılan başvurularda da başvuru sahibinin 3 dili bilmesi şartı aranmaktadır. Vize başvurusunda yapılan mülakat esnasında başvuru sahibinden 3 dili bildiğine dair kanıtlar talep edilmektedir.

Belçika Erasmus Vize

Öğrenci değişim programı uygulaması kapsamında ülkeye eğitim için gelen öğrencilere verilen Belçika Erasmus vizesi önemli bir fırsattır. Programa katılmaya hak kazanan öğrenciler 1 ya da daha uzun süre dönem için Belçika’da eğitim alarak uzun süre ikamet etme hakkı elde eder. Erasmus vizesi başvurusunu yapabilmek için öncelikle öğrencilerin Belçika’daki herhangi bir okuldan kabul edildiklerine dair belge sunulması gerekmektedir.

Belçika İstek Şartları

Belçika’ya istek yani davetiye ile gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkede yaşayan oturma izni bulunan ya da Belçika vatandaşı olan yakınlarından istek olması gerekmektedir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi olarak tanımlanan davetiye vizesinde en önemli evrak davetiye mektubudur. Başvurularda belediyeden alınan onaylı davetiyenin aslı ibraz edilmelidir. Aile bağını kanıtlayan belgeler, vukuatlı nüfus kayıt örneği, istekte bulunan kişinin adres bilgileri, ülkedeki resmi dillerden biri ile ya da İngilizce olarak yazılan davet dilekçesi istek ile Belçika’ya gitmeyi planlayanların hazırlaması gereken evraklardır.

Belçika Vize Ücreti 2022

Belçika vize ücretleri yapılan vize başvurusuna ve başvuru sahibinin yaşına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Belçika vizesi için 0-6 yaş arası çocuklardan herhangi bir şekilde ücret talep edilmez. 6 ile 12 yaş arası çocuklar için ise talep edilen ücret yetişkin ücretini yarısı kadardır. Yapılan vize başvurusunda konsolosluğa ödenen harç ücretinin yanı sıra aynı zamanda alınan hizmet bedeli de ödenmektedir.

Belçika Yatırımcı Vizesi

Belçika’da altın vize olarak adlandırılan uzun süreli vize türü Belçika yatırımcı vizesi yabancı ülke vatandaşlarının yatırım yapmasını sağlar. Uluslararası şirket kurulması ya da mevcut olan şirkete yatırım yapılması alınan vize aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yatırımcı vizesi ile ülkeye giriş yapanlar ile aileleri ilk yıl Belçika’da oturma izni evde eder ardından kalıcı oturma izni ve 5 yıl sonrasında ise Belçika vatandaşlığını alma hakkına sahip olur.

Belçika Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yasal ikamet izni ile arkadaş ziyaretinde bulunacakları başvurması gereken kısa süreli Schengen vizesi Belçika arkadaş ziyareti müzesidir. 90 gün ülkede kalma imkanı sağlayan vize başvurusu için Belçika’da yaşayan arkadaştan temin edilen davet mektubunun başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. Davet mektubu vize başvurusu yapan kişinin bilgi beyanını destekleyici niteliktedir ancak vizenin onaylanacağı anlamına gelmez. Her zaman reddedilme ihtimali bulunmaktadır bu yüzden vize başvuru dosyasının eksiksiz ve gerçekçi bilgiler içeren evraklar şeklinde hazırlanmalıdır.

Aile Ziyareti Vizesi Belçika

Başvuru sahibine en fazla 180 gün içerisinde 90 gün ülkede kalma imkanı sağlayan Belçika aile ziyareti vizesi ikamet izni ile aile ziyaretinde bulunacak olanların başvurması gereken kısa süreli Schengen vizesidir. Ülkede yaşayan ailelerin ziyaret edilmesi Ben yanında konaklanması imkanı sağlayan vize için öncelikle başvuru sahibi adına düzenlenmiş davet mektubunun bulunması gerekmektedir.

Belçika Aile Birlesimi İcin Gerekli Belgeler

Aile birleşimi vizesi yabancı ülke vatandaşlarının Belçika krallığında 90 günden daha fazla kalmalarına olanak sağlar. Belçika vatandaşı ile evlilik yapanlar, Belçika vatandaşı olmayan ile evlenerek uzun süre Belçika’da ikamet etmek isteyenler için gerekli olan vize D tipi vize kategorisindedir. Vize başvurusunda konsolosluk tarafından istenen belgeler hem Türkiye’de yaşayan eş hem de Belçika’daki bulunan ya da Belçika vatandaşı olan eş tarafından ayrı ayrı düzenlenerek sunulmalıdır.

Call Now ButtonAcil Vize