Belçika Vizesi Pasaport ve Vize Randevu 1 – Belcika 1

Belçika Vizesi Pasaport ve Vize Randevu

belçika vize ve pasaport işlemleri

Belçika Vizesi Pasaport Vize Randevu

Resmi adı ile Belçika Krallığı, dünyada sıkça telaffuz edilen adı ile ise Belçika, Avrupa Birliği ve NATO üyesi olan Orta Avrupa ülkelerinden biridir. Avrupa Kıtası üzerinde, Fransa ile Almanya’nın hemen ortasında, Hollanda’nın ise güneyinde yer alan bu küçük ülke, toplamda yalnızca 11,5 milyona yakın bir nüfus barındırıyor. Nüfus olarak bu denli küçük olmasına karşın, ferah seviyesi yüksek ülkeler arasında bulunan Belçika’da, birçok Türk vatandaşı da ikamet ediyor. Her yıl, başta Brüksel olmak üzere Belçika’nın farklı noktalarına seyahat etmek isteyen bireyler ise Belçika hükümeti tarafından belirlenen kıstaslara göre vize almak durumunda kalıyor.

Belçika’ya gidebilmek için Türk vatandaşlarının Schengen vizesi alma zorunluluğu var. Eğer Belçika’da yaşayan bir Türk değilseniz ve umuma mahsus Bordo Pasaport sahibi bir Türk vatandaşıysanız, bu durumda Belçika Schengen vizesi ile Belçika’ya seyahat edebilirsiniz. Ayrıca umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, alacakları bu vize sayesinde sadece Belçika’ya değil, tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerine ve Schengen ile gidilebilen ülkelere de seyahat gerçekleştirebilirler.

Belçika Vize Randevusu Açıldı

Belçika vizesi almak isteyenler için ‘’Belçika vize randevusu açıldı’’ bilgisini edinmek, önemli unsurların başında geliyor. Zira bu ülkeye seyahat gerçekleştirmek üzere, almanız gereken Belçika Schengen vizesi için öncelikle vize başvurunuzu gerçekleştirmek ve hemen ardından oluşturulacak Belçika vize randevusuna katılmak şart. Hepimizin bildiği gibi vize işlemleri belirli prosedürler zinciri halinde gerçekleştiriliyor. Zincirin son halkası olan vize randevusu ise bu prosedürlerin sonu olarak düşünülebilir.

Belçika vizesi almak üzere, sırası ile gerçekleştirilen işlemler;

 • Vize başvuru merkezimizi aramak
 • Vize için gerekli olan evraklar listesini edinmek
 • Vize için gerekli olan belgeleri hazırlamak
 • Gerekli belgeleri tarafımıza iletmek
 • Vize randevusuna katılmak

Bu 5 işlem dışında, ilgilenmeniz gereken herhangi bir unsur bulunmamakla birlikte, adınıza gerçekleştirilen başvuru, evraklarınızın doğruluğunu teyit etmek, başvuruda dikkat edilmesi gereken hususlar ile başvurunuzu gerçekleştirmek, vize randevunuzu almak ve randevunuzda konsoloslukta sizinle beraber olmak ise bizim işimiz. Ayrıca vize hakkına sahip olan pasaportunuzu tarafınıza teslim etme işini de yine biz üstleniyor ve sizi tüm bu prosedürlerden kurtarıyoruz.

Belçika Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Belçika vizesi almak istiyor ve bu vizenin mümkün olan en uzun süreli vize olmasını arzu ediyorsanız, bizimle çalışmak sizler için avantajlı olacaktır. Vize başvuru merkezi olarak, sizler adına gerçekleştirdiğimiz tüm başvuru ve vize işlemlerinde, 10 yılı aşkın tecrübemiz ile başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında yardımınıza koşuyoruz. ‘’Belçika vizesi uzun süreli alınır mı?’’, sorusunu arayan her vatandaşımız için bu durumun mümkün olduğunu belirtmekten de memnuniyet duyuyoruz.

Türkiye’den Belçika’ya gitmek ve bu işlemi gerçekleştirmek üzere Belçika Schengen vizesi almak, 7-15 gün çerçevesinde sonuçlandırılan bir işlem olmakla birlikte, gerekli işlemlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi durumunda, yalnızca seyahatiniz süresince değil, 90 güne varan uzun süreli Belçika vizesi almak da mümkün olabiliyor. Yapacağımız başvuruda, evraklarınızın organize edilmesi ve seyahatiniz için en uygun başvuru sürecinin planlanması son derece mühim. Bu önemli adımda devrede olan vize uzmanlarımız sayesinde, seyahatinizi uzatmak ya da tekrar tekrar Belçika’ya gitmek konusunda sorun yaşamadan uzun süreli vizenizi alabilirsiniz.

belcika-vize-randevu

Belçika vize başvuruları yetkili vize merkezlerinde yapılır.

 

Belçika Vizesi Ücretleri Güncellendi

Her yıl olduğu gibi 2023 yılında da Belçika vizesi ücretleri güncellendi ve uygulamaya koyuldu. Belçika Schengen vizesi için gerekli olan online ya da gişe ödeme işlemleri için yeni tarife üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Yakın zamanda Belçika’ya gitmek istiyorsanız, elbette güncellenen ücreti ödeyerek, ödeme dekontunu da almanız gerekiyor. İlgili vize ücretleri;

 • Turistik Vize 80 € (EUR)
 • Aile, Arkadaş Vizesi 80 € (EUR)
 • Ticari Vize 80 € (EUR)
 • Transit Geçiş Vizesi 80 € (EUR)
 • Şoför Vizesi 80 € (EUR)
 • Çalışma Vizesi 80 € (EUR)
 • Öğrenci Vizesi 80 € (EUR)

Bu ödeme dışında da Belçika vize işlemi için gerekli belgeler ihtiyacınız olacaktır. Genel vize başvuru evrakları ise şu şekilde;

 • En az 6 ay geçerli pasaport (Dönüş itibari ile 3 ay daha geçerli olmalı)
 • Nüfuz cüzdanı ön ve arka yüzü fotokopisi
 • Konaklama ve Otel rezervasyon belgeleri
 • Vize başvuru formu
 • Seyahat ve yolculuk belgeleri
 • Dil tercih formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • 3 aylık banka hesap dökümü
 • 30.000 EURO Seyahat sağlık sigortası
 • Türkiye’ye dönüşü kanıtlayacak aile ve maddi belgeleri
 • Aile dökümü
 • Çalışanlar için 3 aylık bordro dökümü

Belçika Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Belçika vizesi alma işlemi, belirli kriterlerin yerine getirilmesi durumunda zor olmamakla birlikte, vize alma işleminde başarıya giden yolda, %100’e varan oranlarla sizi destekliyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz hizmetler çerçevesinde, başvurunuzu baştan sonra organize ederken, yaşayabilmenizin olası olduğu tüm hususlar hakkında da danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tüm işlemler sonucunda elde edilen randevu ise sizlerin yerine getirmesi gereken tek ve son önemli adım olarak değerlendiriliyor. Bu adımda da yanınızda olmayı sürdürüyor ve Belçika Konsolosluğu vize randevu pasaport işlemleri esnasında sizinle oluyoruz.

Belçika Konsolosluğu’nda gerçekleştirilen randevu neticesinde, yapılan başvurunuz inceleniyor ve tarafınıza birkaç soru yöneltilerek, seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, seyahat sebepleriniz gibi unsurlar irdeleniyor. Sizlere yöneltilen sorulara, evraklarınızda bulunan bilgileri doğrular nitelikte yanıtlar sunmanız gerekiyor. Bu adımı da atlatmanız sonrasında, vizenize kavuşmanız an meselesi oluyor. Vize onayı almış pasaportunuzu, sizlere göndermek ise yine bizim vazifemiz.

Belçika Vizesi Pasaport ve Vize Randevu S.S.S

Belçika Vize Randevu Nasıl Alınır?

Belçika kısa süreli vize randevuları yetkili vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Uzun süreli Belçika vizeleri için vize başvuru sahibi Belçika konsolosluklarına bizzat başvuru yapmalıdır.

Belçika Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize başvuru sahipleri vize başvuru randevusu aldıktan sonra gerekli vize evraklarını hazırlayarak yetkili vize başvuru merkezlerine ya da Belçika konsolosluklarına başvuru yapmalıdır.

Belçika Vize Randevu Sonrası Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika vizeleri ortalama 5-7 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Belçika Büyükelçiliğinden bilgi alınız.

Belçika vize ücretleri sayfamızdan güncel vize fiyatlarına ulaşınız.