Belçika Ticari Vize Güncel Bilgileri

Belçika Ticari Vize 2022

BELÇİKA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

Ticari nedenle vize müracaatında bulunacaksanız bu iki şekilde yapılır.Yurtdışında kalacağınız sureye göre kısa ya da uzun süreli vize müracaatı yapabilirsiniz.

Kaç günlük alınabilir: En fazla 3 ay almak mümkündür. Fakat bu ilk başvuruda en fazla 1 ay olarak verilir.

Nereye Başvurulur: Resmi olan başvuru merkezlerimizden yararlanıp gereken evrakları konsolosluk/büyükelçiliğe gönderebilirsiniz.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Belçika Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  • Pasaport
  • Belçika Schengen Vize Başvuru Formu
  • Biometrik Fotoğraf
  • Belçika Ticari Vize Talep Dilekçesi
  • Finansal Durumu Belgeleyen Resmi Belgeler
  • Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını aktaran dilekçe
  • Mesleki/İş Durumunu Beyan Eden Belgeler
  • Seyahat Planını Destekleyen Belgeler
  • Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sıhhat amaçları amacıyla hazırlanan belge

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Belçika ticaret vizesi alabilmek isteyen kişiler müracaatlarını seyahat tarihine 2 hafta kala en geç yapmalıdır. 1 ay kala uygulanan müracaatlarda seyahatin sekteye uğrama mümkünlülüğü daha düşük olacaktır.Mümkün vize reddi halinde kişilerin ek vaktiyle gereksinimi olması seyahatin tamamlanması yönünden önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere Belçika konsolosluğu Türkiye’de birtakım vize merkezi birimlerini yetkilendirmiştir. Şahıslar bu birimler ile irtibata geçebilirler.

Belçikaya Ziyaret Vizesi

Belçika’ya ziyaret vizesi, davetiye ile yapılmalıdır. Davetiye oluşturmak için karşı tarafa istek mektubu göndererek, gideceğiniz ikametgah adresinin açık adresinin belirtilmesi ve karşı tarafın belediyeden alacağı davetiye onay belgesinin konsolosluğa yönlendirilmesi şartları bulunmaktadır. Aile, arkadaş, eş ve akraba ziyareti için davetiye istek mektubu gönderilmelidir.

Belçika Konsolosluğu

Belçika konsolosluğu Türkiye’de İstanbul’da  bulunmaktadır. Fahri konsolosluklar ve Belçika vize merkezi olarak hizmet vermekte olan bölgelerden, şehirlerden vize başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Resmi tatiller haricinde Belçika konsolosluğu hafta içi saat 9.00 ile 16. 30 arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

Belçika Vize İçin Gerekli Evraklar

Belçika vize işlemleriniz için evraklarınızın ıslak imzalı ve imza sirküleri olmalıdır. Aynı zamanda belgelerinizin tarih ve günle birlikte eksiksiz teslim edilmesi gerekir. Belçika vize evrak listesi, 3 aylık maaş dokümanı, hesap dokümanı, pasaport, harç bedeli dekontu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, eğitim, iş ve ticari faaliyet alanlarına göre vize evraklarının teslim edilmesi şartlarını sunar.

Aile Birleşimi Belçika Yeni Kanun

Aile birleşimi için Belçika’da düzenlenen yeni kanunda, Türkiye’de bulunan bireylerin ve çocukların geçim kaynağının sağlanabileceği standart düzeyde gelirin olmasıdır. Eşi ve çocukları için asgari ücretin % 120 oranında olduğu ailedeki kişi sayına göre 1208 pound bedeli ile aile birleşiminin yapılabileceği belirtilmiştir.

Aile birleşimi

Aile birleşimi vizesi için konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerinin yapılması daha sonra bulunduğunuz ülkedeki göçmenler bürosuna giderek evrakların teslim edilmesi gerekmektedir. Avrupa birliği aile birleşimi için eşlerin ve çocukların mali durumunun karşılanacağı asgari kazanç sınırını çocuk sayısına göre belirlemiş, ikamet adresini de bu şekilde talep etmiştir.

Belçika Vize Erasmus

Belçika erasmus vize başvuru işlemlerinde, yetişkinler için 390 TL talep etmektedir. Vize harç bedeli dekontunun konsolosluğa evraklarla birlikte teslim edilmesi şartı vardır. C tipi ve D tipi vize başvuru işlemleri için ödenecek tutarlar, eğitim vizesi için de geçerlidir. Vize ücretleri vize reddinden geri ödenmemektedir.

Belçika Vize Ücretleri

Belçika vize ücretleri 0 ile 6 yaş arasında çocuklar için ücretsiz. 6 yaş ile 12 yaş arasındaki çocuklar için 227 TL ve yetişkinler için vize ücret talebi olarak 390 TL ödenmesi gerekir. Vize harç bedelleri vize reddinde geri ödenmeyecektir.

Belçika Vize Tipleri

Belçika vize tipleri, D tipi 180 günlük ve C tipi 90 günlük vizedir. Ticari vize, aile birleşimi vizesi, turistik vize, kültürel gezi vizesi, eğitim vizesi, aile ziyareti vizesi ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleriyle çalışma vizesi talebinin de konsolosluk üzerinden yapılması gerekmektedir. Pasaport ve evrak düzenlemeleriyle başvuru yapılmaktadır.

Belçika Yatırım İle Vatandaşlık

Belçika’da yatırım ile vatandaşlık almanız için gayrimenkul sahibi olmanız ve Belçika’da aralıksız olarak 5 yıl ikamet etmiş olmanız gerekmektedir. Dil yeterliliği ve kültürel yeterlilik de vatandaşlık almanız için şart koşulmuştur. Sadece gayrimenkul sahibi olarak vatandaşlık almanız mümkün değildir.

Belçika Çalışma İzni

Belçika çalışma izni vizesi için konsolosluk üzerinden çalışma vizesi formunun doldurulması ve vize başvuru işlemlerinizin onaylanması şartı vardır. Çalışma izni almak için de Belçika göçmenler bürosuna giderek, 6 aylık, 1 yıllık ve 2 yıllık çalışma izni kartı çıkararak yasal yollarla çalışabilirsiniz.

Call Now ButtonAcil Vize