Belçika Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika Transit Vize 2022

BELÇİKA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Bir ülkeye giderken Belçika üzerinden geçiş sağlanacak ise bu durumda kişiler Belçika transit vizesi alabilmek halindedir.Şahısların transit vizesi aldığı durumda ülkede dolaşım hakkı bulunmaz.

Kaç günlük alınabilir: En fazla 3 ay almak mümkündür. Fakat bu ilk başvuruda en fazla 1 ay olarak verilir.

Nereye Başvurulur: Resmi olan başvuru merkezlerimizden yararlanıp gereken evrakları konsolosluk/büyükelçiliğe gönderebilirsiniz.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Gerekli Evraklar
  • Pasaport (Belçika seyahati ardından en az 3 ay geçerli)
  • 2 sayı biyometrik fotoğraf (güncel, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon arkalı)
  • Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, vasıta ruhsatı fotokopileri varsa)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres verileri içeren)
  • Kimlik fotokopisi
  • Gidilecek ülkenin vizesi aslı ve fotokopisi.
  • Sonuç Belgesi
  • Dil seçim belgesi.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihine 30 gün kala müracaat gerçekleştirmek gerekmektedir. En çok 90 gün kala müracaat gerçekleştirmek doğru olacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Global Visa Services ekibimiz olarak her zaman yanınızdayız, müşteri temsilcilerimizi aradığınızda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Belçikadan Davetiye İçin Ne Gerekli

Belçika’dan davetiye için gerekli olan davetiye mektubu dilekçesi ve davetiyenin Belçika belediyesinden alınmalıdır. Karşı tarafla bağlantı kurularak, karşı tarafın bu kişi veya kişileri tanıdığı dilekçe ile beyan etmiş olması, belediyeden alınan belgeyi Türkiye’de bulunan Belçika konsolosluğuna iletmesi şartı bulunur. Davetiye için karşı tarafa mektup yollanması ve karşı tarafın mektupla Belçika’da bulunan belediyeye başvuru yapması gerekecektir.

Belçika Vatandaşlığı İçin Gerekli Evraklar

Belçika vatandaşlığı için gerekli evraklar, Belçika vatandaşıyla evlilik varsa evlilik cüzdanı ve uluslararası geçerli nüfus kayıt örneği, kan bağı belgesi, ikamet edilen adres, 5 yıl boyunca Belçika’da kaldığını gösteren giriş ve çıkış vizesi, çalışma veya oturma izni belgeleriyle birlikte vatandaşlık için gerekli olan mali durum yeterlilik raporunun bulunması gerekmektedir.

Belçikaya İstekle Nasıl Gidilir?

Belçika’ya davetiye isteğini, Belçika’da bulunan arkadaşınız, aileniz veya akrabalarınıza konsolosluk aracılığıyla gönderebilirsiniz. Konsolosluk üzerinden istek mektup dilekçesini göndererek, sürecin hızlanmasını ve davetiye ile vize alma işlemlerinin tamamlanmasını sağlarsınız. Konsolosluk Belçika’da belediye üzerinden mektup transferinin gerçekleşmesi için sizi yönlendirecek, davetiye ile vize almanızı kolaylaştıracaktır.

Belçika Vize Gerekli Evraklar

Belçika’ya vize almak için evraklarınızın eksiksiz olması şartı vardır. 3 aylık maaş bordrosu, 3 aylık hesap dokümanı, en fazla 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 sayfası boş pasaport ve vize harç bedeliyle birlikte nüfus kayıt örneği de yanınızda olmalıdır. Sağlık sigortası teminatı, iş, ticaret ve eğitim için vize taleplerinizde gerekli olan resmi evraklar ve turist vizesi için otel ile uçak rezervasyon belgeleriniz, ıslak imzalı aynı zamanda kaşeli olarak konsolosluğa teslim edilmelidir.

Belçika Vatandaşlığı İçin Gerekli Belgeler

Belçika vatandaşlığı için gerekli evraklar, kan bağı belgeniz varsa, Belçika’da bulunduğunuz 5 yıllık sürenin ispatlanması için ikamet adresiniz, kira sözleşmeniz ve çalışma izni belgeleriniz göçmenler bürosuna verilmelidir. Vatandaşlık için ayrıca mali durumunun kanıtlanması, oturma izninin 5 yıllık süreç içindeki bütün belgeleri de dahil olmak üzere Belçika’da son 5 yılda bulunduğunuzu gösterecek belgeler teslim edilmelidir.

Bodrum Alman Konsolosluğu

Almanya konsolosluğu fahri konsolosluk olarak bodrum üzerinden hizmet vermektedir. Alman konsolosluğu iletişim adresleri resmi konsolosluk web sitesinde bulabileceğiniz seçenekler arasında bulunmaktadır. Konsolosluk üzerinden başvuru işlemleriniz için bizzat gitmeniz de gerekebilmektedir.

Davetiye İle Belçikaya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Davetiye ile Belçika’ya gitmek isteyen adaylar, Belçika’da bulunan eş, akraba, aile ve arkadaşın ikamet ettiği adresi, davetiye belgesini ve mali durumuna dair bütün belgeleri düzenlemelidir. 2 biyometrik fotoğraf, 3 aylık hesap dokümanı, Belçika’ya gidiş ve dönüş planlaması, Belçika dışına çıkılacak ülke ve yerleşim yerlerine göre bütün düzenlemeleri konsolosluğa teslim etmelidir.

Belçika Pasaportu Yenileme

Belçika pasaport yenileme işlemi için Türkiye’de nüfus kayıt müdürlükleri konsolosluk departmanlarına başvuru yapılmalıdır. İç işleri bakanlığına bağlı olan pasaport yenileme işlemi için belgeleri düzenlemeniz, nüfus belgeniz, eski pasaportunuz, ( kayıp ve çalıntı olma durumlarında suç duyurusu belgeniz) pasaport harç bedeli dekontunuzla birlikte sürecin  başlatılması gerekmektedir.

Belçika Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aile birleşimi belgesi için partnerlerin mali durumunun kanıtlanması, tanıştıklarını gösteren belgelerin düzenlenmesi ve ikamet edilecek adresin kira sözleşmesinin de bulunması şartı vardır. Belçika belediyesinden alınması gereken uluslararası geçerli evlilik onay belgesiyle, partnerlerin mali durum yeterliliklerini ve birbirlerini tanıdıklarını göçmenler bürosuna kanıtlamaları gerekir. Evlilik için yapılan düzenlemeler, ortak hesap ve tatil belgeleri de partnerlerden talep edilmektedir.

Belçika'ya Misafir Olarak Gitmek İçin Gerekenler

Belçika’ya misafir olarak gitmek için davetiye mektubu göndermeniz ve karşı tarafın size davetiye belgesi ile geri dönüş yapması gerekmektedir. Mali durumunuzu 3 aylık maaş dokümanınız veya hesap dokümanınızla kanıtlamanız, uçak rezervasyon belgeniz, Belçika’da ikamet edeceğiniz adresin resmi ıslak imzalı olarak karşı taraftan size iletilmesi de sürece dahil tutulmuştur.

Call Now ButtonAcil Vize