Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Belçika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: turkey.diplomatie.belgium.be’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Kingdom Of Belgium
Consultation For Kingdom Of Belgium
Consultation For Kingdom Of Belgium
Previous
Next

Belçika Vatandaşlık İşlemleri 2020

BELÇİKA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Belçika vatandaşı olmak isteyen kişilerin vatandaşlık işlemlerini lüzumlu evraklar ile başlatması gerekmektedir.Belçika’da uzun vaktidir ikamet eden kişiler ve ebeveynlerinden birinin Belçika vatandaşı olan kişiler vatandaşlık işlemleri amacıyla müracaatta bulunabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Vatandaşlık kişilere bir sene vakit ile verilebilmekte olup isteğe bağlı olarak bu vakit uzatılabilir. Tamamen vatandaşlığa geçmek üzere yapılacak işlemler amacıyla ise şartlar değişmektedir.Şahıslar bu şartları karşılamak halindedir. . Belçika hükümeti yabancı dil bilme halini mecburi tutmaktadır. Belçika vatandaşlık işlemlerini başlatmak isteyen kişiler üç dil bilmek halindedir.

Belçika’da üç ayrı resmi dil bulunduğu amacıyla Belçika vatandaşlığına geçmek isteyen kişiler Fransızca, Almanca ve Felemenkçe bilmek halindedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Şahıslar Belçika vatandaşlığı amacıyla Belçika Konsolosluk yetkilerine müracaatta bulunabilirler. Başvurunun ardındanda taraflara ret ya da onay mektubu gönderilecektir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Belçika vatandaşlık işlemleri amacıyla lüzumlu evraklar kişilerın hallerine göre farklılık gösterebilir. Bu amaçla kişiler vatandaşlık işlemleri amacıyla lüzumlu olan bütün evrakları Belçika Konsolosluğu’ndan öğrenebilirler.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Şahıslar şayet şartları sağlıyor ise istediği vakit vatandaşlık işlemleri amacıyla müracaatta bulunabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere vize merkezleri ile irtibata geçmek kişilerin işlemlerini daha süratli duruma getirecektir.