Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır? 1 – Belcika 1

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

belçika vizesi randevu işlemleri

Belçika Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

İlgili vize merkezi ile irtibat numaraları üzerinden randevu alarak görüşebilirsiniz. Randevusuz görüşme imkanı da tanıyan vize merkezlerine direkt ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak önceden telefon ya da mail üzerinden alınan randevular, başvuru adayına ciddi bir süre tasarrufu sağlamaktadır.

Her visa center ve Belçika Konsolosluğu kendi bölgesine hizmet verir. Bu sebeple kendi ikamet adresinizin bulunduğu bölgeye hizmet veren kurumla irtibata geçmeniz gerekir.

Konsolosluk ve Büyükelçiliğe yapılan başvurular kişinin şehir değiştirmesini gerektirebilir. Belçika vize başvurusu vize merkezi

belcika-vize-randevu

Belçika vize randevusu Belçika dış temsilciliklerinden alınır.

üzerinden gerçekleştirildiği takdirde başvurana en yakın ofisten destek alınabilir ve kişinin seyahat etmesi gerekli olmayabilir.

Randevu almak için Belçika’ya vize hizmeti vermekle yetkili kurumlara iletişim bilgileri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Randevusuz başvuru yapılmasının mümkün olmadığı ve parmak izi, evrak teslimi için randevuya şahsen katılımın şart olduğu hatırlanmalıdır.

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır? S.S.S

Belçika Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika kısa süreli vizeleri yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu yolu ile alınmaktadır. Uzun süreli Belçika vizelerinde vize başvuru sahibi Belçika konsolosluklarına şahsen başvuru yapar.

Belçika Vize Randevusu İşlemleri Nedir?

Belçika vize randevusu alındıktan sonra vize başvuru sahipleri gerekli evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlamalıdır.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika vize başvurularının sonuçlanması 15 iş gününü bulmaktadır. Vize başvuru sahipleri Belçika vize başvurularını en az üç hafta öncesinden yapmalıdır.

Belçika Ankara Büyükelçiliği’nden bilgi alınız.