Belçika Vize Ücretler (Güncel) 1 – Belcika 1

Belçika Vize Ücretler (Güncel)

Belçika vize ücret güncel

BELÇİKA VİZE ÜCRETLERİ

Belçika Vizesi Başvuru Ücreti

Belçika’ya gerçekleşecek olan seyahat öncesinde vize alması gerekenlerin vize harç bedeli ödemesi gerekir.

Bahsedilen bu ücret bankaya yatırılır ve makbuzu Belçika vizesi için gerekli evraklar arasına ilave edilir.

Ancak makbuz tek kullanımlıktır yani ret halinde yeniden kullanılması mümkün değildir ve ücret yeniden ödenmelidir.

Harç bedeli başvuru sürecinde ödenmesi gereken tek ücret değildir. Kişi eğer başvuru için visa center üzerinden belgelerini ilettiyse bu kuruma da hizmeti için ücret ödemekle yükümlüdür.

Posta şirketine ödenen ücretler, fotoğraf çekimi ücreti ya da sigorta poliçesi için ödenen ücretler gibi evraklarla ilişkili ücretler, bu hizmet bedeline dahil dahildir.

Ayrıca visa center çalışanlarından alınan VIP hizmet gibi ek hizmetler de yeni birer ücret ödenmesini gerektirir. Bahsedilen bu masrafların hepsi başvuranın sorumluluğunadır ve ret durumunda iadesi sağlanmaz.

belcika-vize-ücretleri

Belçika vize ücretleri zaman içinde değişebilmektedir. En güncel fiyatlara yetkili vize başvuru merkezlerinden ulaşabilirsiniz.

 

Belçika vizesi harç bedeli ve diğer masraflar hakkında kişinin kendisi başvuru yapmadan önce ilgili kurumdan bilgi almalıdır.

Çünkü talep edilen vize türü ya da süresi bu harç bedeli üzerinde değişikliklere neden olmaktadır. Ayrıca alınacak olan ek hizmetlerin ücreti de visa center çalışanlarına danışılarak ya da web siteleri incelenerek öğrenebilir.

Ancak bu ücretler dönemsel olarak değişir ve sıklıkla güncellenir. Kur farkından etkilendiğinden, anlık harç bedelini öğrenmek adına başvuranın bilgi edinmesini öneririz.

Belçika Vize Ücretler (Güncel) S.S.S

Belçika Vize Ücretleri Nedir?

Belçika kısa süreli vize ücretleri 80 Euro konsolosluk harç bedeli, 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedelinden oluşur.

Belçika Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Belçika Vize Ücreti yetkili vize başvuru merkezlerinde kredi kartı ve nakit olarak ödenebilir.

Belçika Vize Ücreti İade Edilir mi?

Belçika vize ücreti vize başvurusu olumsuz sonuçlanırsa iade edilmez, her başvuru için vize başvuru ücreti yeniden ödenmelidir.

Belçika Ankara Büyükelçiliği sitesinden bilgi alınız.

Belçika Vize şartlarını öğreniniz.