Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Belçika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: turkey.diplomatie.belgium.be’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Kingdom Of Belgium
Consultation For Kingdom Of Belgium
Consultation For Kingdom Of Belgium
Previous
Next

BELÇİKA VİZE ÜCRETLERİ

Belçika Vizesi Başvuru Ücreti

Belçika’ya gerçekleşecek olan seyahat öncesinde vize alması gerekenlerin vize harç bedeli ödemesi gerekir.

Bahsedilen bu ücret bankaya yatırılır ve makbuzu Belçika vizesi için gerekli evraklar arasına ilave edilir.

Ancak makbuz tek kullanımlıktır yani ret halinde yeniden kullanılması mümkün değildir ve ücret yeniden ödenmelidir.

Harç bedeli başvuru sürecinde ödenmesi gereken tek ücret değildir. Kişi eğer başvuru için visa center üzerinden belgelerini ilettiyse bu kuruma da hizmeti için ücret ödemekle yükümlüdür.

Posta şirketine ödenen ücretler, fotoğraf çekimi ücreti ya da sigorta poliçesi için ödenen ücretler gibi evraklarla ilişkili ücretler, bu hizmet bedeline dahil dahildir.

Ayrıca visa center çalışanlarından alınan VIP hizmet gibi ek hizmetler de yeni birer ücret ödenmesini gerektirir. Bahsedilen bu masrafların hepsi başvuranın sorumluluğunadır ve ret durumunda iadesi sağlanmaz.

Belçika vizesi harç bedeli ve diğer masraflar hakkında kişinin kendisi başvuru yapmadan önce ilgili kurumdan bilgi almalıdır.

Çünkü talep edilen vize türü ya da süresi bu harç bedeli üzerinde değişikliklere neden olmaktadır. Ayrıca alınacak olan ek hizmetlerin ücreti de visa center çalışanlarına danışılarak ya da web siteleri incelenerek öğrenebilir.

Ancak bu ücretler dönemsel olarak değişir ve sıklıkla güncellenir. Kur farkından etkilendiğinden, anlık harç bedelini öğrenmek adına başvuranın bilgi edinmesini öneririz.