Belçika Vizesi Covid 19 1 – Belcika 1

Belçika Vizesi Covid 19

Belçika vizesi covid krterleri

Belçika Vizesi Covid 19

Belçika vize başvuruları için son güncellemeleri sizlerle paylaşmakta olan sayfalarımız üzerinden Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle yaşanan süreçleri takip edebileceksiniz. Tüm dünyada etkisini sürdürmekte olan Covid-19 salgını nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar başvuruların kabul edilmeyeceğini belirtebiliriz.

Zorunlu olmayan durumlar dışında kalan kişilerin Belçika vizesi alarak gerçekleştirecekleri seyahatler hakkında tüm bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Buna göre vize evraklarında değişen durumları veya güncel vize ücretlerini öğrenebilmek ve randevularınızı oluşturarak önceliği elde edebilmek için sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Vizelerinizin türüne veya kalış süresine göre değişecek olan başvuru şartlarınızın takip edilmesinde titizlikle hizmet veren ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

Covid-19 kısıtlamalarında normalleşme sürecine girildiğinde konsoloslukların randevu sırasına göre değerlendireceği başvurularda öncelikli olabilmek için gerekli online adımları sitelerimiz üzerinden atabilirsiniz. Kullanabileceğiniz ek servisleri öğrenmek, vize bilgilerini alabilmek ve randevularınızın konularını paylaşabilmek için bizlere iletişim bilgilerinden veya mail üzerinden ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Süreçleri Hakkında Duyurular

Hangi kategoride başvuru yapacağınızı belgeli bir şekilde kişisel bilgilerinizle birlikte aktaracağınız konsolosluk yetkilileri tarafından son durumlarınız hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır. Bunun dışında geçici olarak getirilen kısıtlamaların 15 Haziran 2023 tarihine kadar geçerli olduğunu belirtebiliriz. Bu sürelerin uzatılması halinde sizlere gerekli açıklamaları gerçekleştirecek olan yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Avrupa Konseyi tarafından AB’ye yapılacak seyahatlerde getirilen kısıtlamalar kapsamında, zorunlu olmayan seyahatlere dair başvuruların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir. Buna göre kararların alınmayacağını aktaran yetkililere ulaşabilmek için mail veya telefon yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Hangi tarihlerde yolculukları gerçekleştirmek istediğinizi belirten ve ispatlayan belgelerle birlikte başvurularınızı yapabileceğiniz süreçleri sizlere aktarmaktayız. Buna göre faydalı bilgileri alabileceğiniz sitelerimiz sayesinde bilmeniz gereken detaylara erişebileceksiniz. Büyükelçilik/Konsolosluk tarafından verilecek olan kararlar için görevli ve yetkili merkezlerimiz üzerinden işlemlerin yeniden başlatılması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Tüm güncel duyuruları takip ederek başvurularınızı oluşturmak ve vize randevularını alabilmek için online adımları takip edebilirsiniz. Bu konudaki tüm sorularınızı iletebileceğiniz çağrı merkezlerimiz tarafından kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır. Belçika vize başvurularınız için randevuların oluşturulabileceği en erken tarihlerde gerekli duyuruların yapılmasına önem vermekteyiz. Bu sayede seyahatlerinizi aksatmamanız için gerekli titizliği göstermekteyiz.

Belçika Vizesi Covid 19 S.S.S

Belçika Covid 19 Şartları Nelerdir?

03.03.2023 tarihinden beri, Belçika‘ya girişte 12 yaşından büyük kişiler için genel olarak yanlarında COVID kanıtı bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. 12 yaşını geçmiş kişiler, Belçika‘ya giriş esnasında test sonucu veya hastalığı geçirdiklerine dair kanıt ya da aşı belgesi ibraz etmek zorundadır.

Belçika Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belçika vize başvuru işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluktan randevu alarak, randevu günü ve saatinde vize başvuru işlemleri için gerekli olan evrakları eksiksiz teslim etmeniz gerekir. 3 aylık maaş ve hesap bordrosu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, sağlık sigortası teminatı ve vize harç bedeli dekontunuzun da bulunması gerekmektedir.

Belçika Büyükelçiliği’nden bilgi alabilirsiniz.

Belçika Vize Şartları hakkında bilgi alınız.