Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Belçika Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vizeye başvuran kişiler için ortalama 10 gün gibi bir sonuçlanma süresi vaat edilse de bu süre bazı istisnai durumlarda 21 iş gününe kadar uzayabilir.

Başvurandan ek belge istenmesi, yetkililerin yoğun olması, kurumların resmi tatil ya da hafta sonu tatili içerisinde olması gibi nedenler ve posta şirketinin hizmeti, vizenin sonuçlanma süresinde rol oynar.

Başvuru sahiplerinin planlarında aksama yaşamaması adına seyahat gününden 1 ay öncesinde evraklarını teslim etmiş ve bekleme sürecine başlamış olması önerilir.

Belçika vize başvuru sonucu

öğrenmek isteyenlere pek çok yetkili kurum iletişim bilgilerinden ulaşarak olumlu ya da olumsuz sonuç hakkında bilgi verir.

Ek belge talepleri, Konsolosluğun şahsi görüşme talebi gibi durumlar sonucun açıklanması süresinde uzamalara neden olacaktır.

Bu gibi durumlarda visa center çalışanlarını bilgilendirmeniz ve güncellenen durum hakkında haberdar etmeniz önerilir.

İstenen evraklar, bu evrakların temini ve başvurunun güncel durumu gibi konularda ve sürece dair tüm sorularda visa center ile iletişime geçilebilir.

Danışma merkezleri 7/24 destek verdikleri başvuru sahiplerine evrakların temini aşamasında da başvuru aşamasında da gereken tüm hizmetleri sağlamaktadırlar.

Gaziantep Belçika Konsolosluğu

Belçika Krallığının Türkiye’de farklı illerde temsilcilikleri bulunmaktadır, ülkeye seyahat etmek isteyenlerin vize işlemleri ya da Türkiye’de yaşayan Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunulmaktadır. Gaziantep şehrinde bulunan Belçika Fahri Konsolosluğu Türkiye’de yaşayan vatandaşlarının haklarını korumak ve rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Belçika Vize Ücreti

Belçika vize ücreti ülkeye giriş sayısı, Talep edilen vizeden türü ve süresi dikkate alınarak farklılık göstermektedir. Ücret tarifesinde belirlenmiş rakam üzerinden işlem yapılsa da başvuru sahibinin seyahat durumu ve kişisel özellikleri fiyata yansımaktadır. Belçika vize ücretleri her yıl büyükelçilik tarafından güncellenerek kamuoyuna duyurulur. Alınan vize harcı idari ve tasdik ücretinin toplamıdır.

Belçika Transit Vize

Belçika üzerinden 3. ülkeye seyahat etmek isteyenler ve transit aktarma esnasında havalimanı bölgesinden çıkış yapılması durumunda transit vize başvurusunda bulunmak gerekir. Belçika transit vizesi dışında gidilecek olan ülkenin vizesine de sahip olunmalıdır, başvuru sahipleri davetiye ile gayrimenkul bilgilerini ibraz etmek zorundadır.

Belçika Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Belçika aile birleşimi vizesi başvurularında dikkat edilen en önemli Detay başvuru yapan kişinin hangi ülkenin vatandaşı olduğu konusudur. Detayın önemli olmasındaki en önemli sebep gerekli olan evrakların her ülkeye göre değişiklik göstermesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aile birleşimi vizesi için pasaport, başvuru formu, başvuruların hangi dilde incelenmesini istediğine dair sonuç belgesi, fotoğraf, Belçika’da yaşayan eşin kimlik bilgisi, medeni hal belgesini hazır bulundurmalıdır.

Belçika Aile Birleşimi Yeni Yaşa

Belçika aile birleşimi vizesi başvurularında 18 yaşından küçük çocuklar için başvuru yapan yetkisi ebeveynlerine. Aile birleşimi vizesi için yapılan başvurularda gerekli olan belgelerin eksik ya da hatalı sunulması halinde ya da gerekli Prosedür uygulanmaması durumunda hakkından yararlanmak söz konusu değildir. Aile birleşimi başvurusunda başvuru yapan kişilerin bir yeterlilik zorunluluğu bulunmaktadır, yapılan başvurularda yeterlilik belgesi sunulmalı ya da başvuru görüşmelerinde yetenek kanıtlanmalıdır.

İstek Yapmak İcin Neler Gerekli

Belçika arkadaş ve aile ziyareti vizesi olarak bilinen bir 90 gün ülkede kalma imkanı sağlayan vize kategorisi için davetiye gerekmektedir. Ülkede yaşayan akraba ya da arkadaşların istek mektubu veya vize davetiyesi başvuruda gereken evraklar arasında yer almaktadır. Aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri belgelerin eksiksiz ve tam olarak sunulmasıdır.

Belçika Aile Birleşimi Şartları

Belçika Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden başvuru formunun doldurulması ile başlayan Belçika aile birleşimi vizesi başvuru sürecinde aranan şartlar arasında en önemlisi belgelerdir. Vize başvurusunda konsolosluk tarafından istenen belgelerin eksiksiz ve tam olarak hazırlanması sürecin olumlu sonuçlanmasını katkı sağlar. Aile birleşimi şartları arasında gerek Türkiye’de gerekse Belçika’da yaşayan eşler ve sunduğu belgeler önem kazanmaktadır.

Aile Birleşimi İçin Aylık Gelir 2022

Belçika aile birleşimi vizesi ile Belçika’da bulunan yakınının yanına giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli olan belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanması önemi nedir. Vize başvuru şartları içerisinde Belçika’da yaşayan bireyin yaşam şartlarını karşılayacak ölçüde finansal gelire sahip olması bir gerekliliktir. Aylık asgari ücret üzerinden geliri bulunması gereken yakının ikamet ettiği konutun aile birleşimi sonrasında birlikte yaşamaya uygun olması da aranan şartlar arasındadır.

Belçikaya Turist Vizesi Korona

Covid 19 salgını nedeniyle zorunlu olmayan durumlar dışında Belçika vizesi alarak seyahat gerçekleştirilmesi konusunda güncel tüm bilgiler konsolosluk ve büyükelçilik resmi internet sitesinde kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Covid 19 salgını nedeniyle zorunlu olmayan durumlar dışında Belçika vizesi alarak seyahat gerçekleştirilmesi konusunda güncel tüm bilgiler konsolosluk ve büyükelçilik resmi internet sitesinde kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Haklarındaki değişen durumların, ya da güncel vize ücretlerinin öğrenilmesini yanı sıra aynı zamanda randevuları oluştururken öncelikler ziyareti ile öğrenilir. Vize evraklarındaki değişen durumları ya da güncel vize ücretlerinin öğrenilmesini yanı sıra aynı zamanda randevuları oluştururken öncelikler ziyareti ile öğrenilir.

Belçika Vize Türleri

Belçika için belirlenmiş olan vize türleri ülkede kalınacak süreyi ya da kalış amacına göre farklılık göstermektedir. 6 aylık süreç içerisinde üçüne kadar kalmak isteyenler C tipi, 3 aydan daha uzun süre kalmak isteyenler ise D tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. Her iki çeşitte de vize türleri bulunmaktadır, Belçika Schengen vizesi ticari, turistik, spor ve kültür etkinlikleri vizesi, yolcu taşımacılığı büfesi, nakliye vizesi ve birlikte yaşama vizesi türlerini kapsar. D tipi vize ise aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim ya da staj vizesini kapsamaktadır.

Call Now ButtonAcil Vize