Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi 1 – Belcika 1

Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Belçika vizesi sonuçlanma süresi bilgisi

Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Belçika Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vizeye başvuran kişiler için ortalama 10 gün gibi bir sonuçlanma süresi vaat edilse de bu süre bazı istisnai durumlarda 21 iş gününe kadar uzayabilir.

Başvurandan ek belge istenmesi, yetkililerin yoğun olması, kurumların resmi tatil ya da hafta sonu tatili içerisinde olması gibi nedenler ve posta şirketinin hizmeti, vizenin sonuçlanma süresinde rol oynar.

Başvuru sahiplerinin planlarında aksama yaşamaması adına seyahat gününden 1 ay öncesinde evraklarını teslim etmiş ve bekleme sürecine başlamış olması önerilir.

Belçika vize başvuru sonucu

öğrenmek isteyenlere pek çok yetkili kurum iletişim bilgilerinden ulaşarak olumlu ya da olumsuz sonuç hakkında bilgi verir.

Ek belge talepleri, Konsolosluğun şahsi görüşme talebi gibi durumlar sonucun açıklanması süresinde uzamalara neden olacaktır.

Bu gibi durumlarda visa center çalışanlarını bilgilendirmeniz ve güncellenen durum hakkında haberdar etmeniz önerilir.

İstenen evraklar, bu evrakların temini ve başvurunun güncel durumu gibi konularda ve sürece dair tüm sorularda visa center ile iletişime geçilebilir.

Danışma merkezleri 7/24 destek verdikleri başvuru sahiplerine evrakların temini aşamasında da başvuru aşamasında da gereken tüm hizmetleri sağlamaktadırlar.

Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi S.S.S

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika kısa süreli Schengen vize başvuruları 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu durumun dikkate alarak vize başvuru tarihinden en az iki hafta önce başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru dosyasında eksiklikler ve hatalar varsa vize başvuru süresi uzayabilir.

Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belçika dış temsilcilikleri kısa süreli Avusturya vize başvuruları için VFS Global vize başvuru merkezine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri Belçika vize türünde gerekli evraklarını hazırlayarak VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alabilir.

Belçika Vize Ücreti Nedir?

Belçika vize ücreti ülkeye giriş sayısı, Talep edilen vizeden türü ve süresi dikkate alınarak farklılık göstermektedir. Ücret tarifesinde belirlenmiş rakam üzerinden işlem yapılsa da başvuru sahibinin seyahat durumu ve kişisel özellikleri fiyata yansımaktadır. Belçika vize ücretleri her yıl büyükelçilik tarafından güncellenerek kamuoyuna duyurulur. Alınan vize harcı idari ve tasdik ücretinin toplamıdır.

Belçika Ankara Büyükelçiliği sitesine ulaşınız.

Belçika vizesi hakkında sayfamızdan bilgi alınız.