Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Belçika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: turkey.diplomatie.belgium.be’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Kingdom Of Belgium
Consultation For Kingdom Of Belgium
Consultation For Kingdom Of Belgium
Previous
Next

Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Belçika Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vizeye başvuran kişiler için ortalama 10 gün gibi bir sonuçlanma süresi vaat edilse de bu süre bazı istisnai durumlarda 21 iş gününe kadar uzayabilir.

Başvurandan ek belge istenmesi, yetkililerin yoğun olması, kurumların resmi tatil ya da hafta sonu tatili içerisinde olması gibi nedenler ve posta şirketinin hizmeti, vizenin sonuçlanma süresinde rol oynar.

Başvuru sahiplerinin planlarında aksama yaşamaması adına seyahat gününden 1 ay öncesinde evraklarını teslim etmiş ve bekleme sürecine başlamış olması önerilir.

Belçika vize başvuru sonucu

öğrenmek isteyenlere pek çok yetkili kurum iletişim bilgilerinden ulaşarak olumlu ya da olumsuz sonuç hakkında bilgi verir.

Ek belge talepleri, Konsolosluğun şahsi görüşme talebi gibi durumlar sonucun açıklanması süresinde uzamalara neden olacaktır.

Bu gibi durumlarda visa center çalışanlarını bilgilendirmeniz ve güncellenen durum hakkında haberdar etmeniz önerilir.

İstenen evraklar, bu evrakların temini ve başvurunun güncel durumu gibi konularda ve sürece dair tüm sorularda visa center ile iletişime geçilebilir.

Danışma merkezleri 7/24 destek verdikleri başvuru sahiplerine evrakların temini aşamasında da başvuru aşamasında da gereken tüm hizmetleri sağlamaktadırlar.