Belçika Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Belçika Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Belçika Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Gaziantep’ten yapacağınız seyahatler doğrultusunda, vize almaya çalışmanın zorlukları baş ağrılarına ya da kaçırılmış seyahatlere yol açmasın diye, sizlere Gaziantep Belçika Vize Başvuru Merkezi ile hizmet veriyoruz.

Vize işlemlerinizin hızlandırılmasına ihtiyacınız varsa ve süreç hakkında bilginiz bulunmuyorsa, bu durum sizde stres ya da korku yaratmasın. Belçika vizesi almak üzere ofisimize başvurabilir, gerek vize işlemlerinizin hızlanması gerekse de bu işlemlerin Gaziantep’ten yürütülmesi için bizden hizmet alabilirsiniz.

Türkiye’nin her noktasında bulunan Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz, başvurularınızın nereden ve nasıl gerçekleştiğine dair kaygı gütmenizi engelliyor. İster Gaziantep, ister Adana, ister Kahramanmaraş, ister Mersin ya da Şanlıurfa olsun, yapacağınız başvuruları direkt olarak alan ve sizler yerine halleden çalışanlarımız, sorunsuz Belçika vizesi almanızı kolaylaştırıyor.

Belçika Vize Başvuru Merkezi – Adana

Vakitten ve nakitten tasarruf ederek vize almanın yolu, bizimle çalışmaktan geçiyor. Belçika aile, arkadaş, akraba ziyareti, eğitim seyahati, sağlık ve tıbbi amaçlı seyahatler, aile birleşimi vizesi ve çok daha fazlası için ihtiyaç duyacağınız her türden Belçika vizesi, bizlerle çalıştığınız durumlarda hem daha çabuk hem de sorunsuz temin edilebilir.

Vize Başvuru Merkezi, Adana şubemiz, Belçika vizesi almak konusunda deneyimli danışmanlara sahiptir. 10 yıllık tecrübemizi sizler için var eden ekip arkadaşlarımız, sürecin başından sonuna dek sizlerle ve Adana ilinde hizmetteler. Danışmanlarımız sizler ile birlikte çalışacak ve Belçika konsoloslukları vize başvurularınızı doğru, hatasız, eksiksiz ve hızlı bir şekilde işlenmesi için her şeyi düşünecekler.

Belçika Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Bir ülkeden, bir başka ülkeye seyahat ederken, belki de en kafa karıştırıcı süreç, vize ve pasaport başvuru süreçleridir. Pasaport için her ne kadar nüfus daireleri yetkili olsa da vize süreci tamamı ile karmaşıktır. Bu süreçte hata yapmamak ve vize reddi almamak için Belçika Vize Başvuru Merkezi ofislerimize gelin.

Vize Başvuru Merkezi olarak, her ülkenin kendine has ve karmaşık olarak şekillenen vize sistemlerine, kural ve yönetmeliklerine hakimiz. Örneğin Belçika vizesi almak, kısa ve uzun süreli vizelerde farklı yöntemler kullanmamıza neden oluyor.

Hatay’dan bu işlemleri gerçekleştirmek üzere tereddüt yaşıyor ve aradığınız vize merkezinin Hatay’da olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sizlere Hatay da dahil olmak üzere, Akdeniz bölgesinin her noktasında hizmet ediyoruz.

Belçika Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Karmaşık vize bürokrasini aşabileceğiniz ve Belçika Vize Başvuru Merkezi hizmetlerimizden faydalanabileceğimiz bir başka ilimiz de Kahramanmaraş. Yönetmelik, kural ve karmaşık sistemleri aşmak üzere, yerine getirilmesi gereken tüm prosedürleri, Kahramanmaraş Vize Başvuru Merkezi ofisimiz yerine getiriyor.

Maraş’ta yaşayan ya da çevre bölgelerden gelen müşterilerimize özel olarak çalışan ofisimiz dışında, Türkiye’de 81 ilde kesintisiz hizmetimiz devam ediyor. Belçika vizesi almak için iletişime geçebileceğiniz ofislerimiz, haftanın her günü çalışıyor ve hizmet sunuyor. Bu hizmetten faydalanmak adına hemen Kahramanmaraş ofisimizi arayabilir, ofis e-posta adresimize mail yollayabilir ya da şahsen gelip, Belçika vizesi konusunda uzman danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Belçika’ya yapılacak ticari, turistik, eğitim ya da aile ziyareti seyahatleri için geçerli bir pasaporta ihtiyaç olduğu kadar, vizeye de ihtiyaç duyarsınız. Mersin Vize Başvuru Merkezi üzerinden ya da yurt içinde yer alan tüm ofislerimizden hızlandırılmış Belçika vizesi hizmeti alabilirsiniz. Almak istediğiniz vize türü için ihtiyaç duyacağınız ereksinimler hakkında, daha fazla bilgi almak ve ihtiyaç duyduğunuz detaylara ulaşabilmek adına, dilerseniz Belçika Vize Başvuru Merkezi, Mersin Ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Belçika’ya seyahat edecek olan kişi ya da kişiler, gidiş ve dönüş işlemleri sonrasında dahi en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmak durumundalar. Yapılacak seyahatin amacı ve pasaport türüne göre, Belçika’ya vize alınması gerekebilir. Bordo Pasaport sahibi iseniz, bu durumda Belçika vizesi almak zorunludur.

Bu durum dışında Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri, 90 güne kadar (180 gün içinde) vizesiz Belçika’ya gidebilirler. Şanlıurfa’da Belçika vize başvurusu yapmak istiyorsanız, Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi Ofisimize gelebilir ve daha detaylı bilgilere sahip olarak, yapacağınız seyahat öncesi hızlıca vizenize kavuşabilirsiniz.

Toggle Title
Belçika aile birleşimi vizesi almak isteyenlerden Belçika konsolosluğunun talep ettiği belgeler 10 yıldan eski olmayan 12 ay geçerliliği bulunan ve 2 adet boş sayfası olan pasaportun fotokopisidir. Pasaportun yanı sıra kimlik kartı ya da oturma izni kopyası, müracaat formu, 3 tane yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf, bir tercih formu, idari harç Belçika’da yanına yerleştirilecek olan kişinin nüfus cüzdanının fotokopisidir.
Toggle Title

Belçika akraba ziyareti vizesi ya da Belçika arkadaş ziyareti vizesi olarak tanımlanan vize başvurusu yapmak isteyenler işlemlerin nasıl yapıldığı konusunda genel bilgiye sahip olmalıdır. Schengen vizesi kapsamında olan Belçika’ya yapılacak olan ziyaretler için bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Vize başvurusu online formunun doldurulması ile birlikte başlar gerekli olan evrakların teslim edilmesi aranan şartlar arasındadır.

Toggle Title

Belçika’ya seyahat planları yapanlar arasından vize alması gerekenlerin öncelikle vize harç bedelini ödemesi gerekmektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen bize ücreti banka yatırılarak makbuzu vize evrakları içerisine eklenmektedir. Vize başvuru sürecinde ödenmesi gereken tek ücret harç bedeli değildir ayrıca başvuru sahiplerinin hizmet aldıkları kuruma da ücret ödemeleri zorunludur. Vize başvurusu yapmadan önce ücretler konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir çünkü talep edilen vize türü ya da süresi harç bedeli üzerinde farklılık yaşanmasına neden olur.

Toggle Title

Belçika aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda kesinlikle istenecek en önemli evrak davetiye mektubu. Belçika’daki belediyeden alınmış olan davetiyenin aslı konsolosu ibraz edilmek zorundadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını davet eden kişinin oturum kartı ya da kimlik kartının fotokopisi ile birlikte aile toplum kağıdının aslı da sunulmalıdır.

Toggle Title

Belçika aile ve arkadaş ziyareti vizesi yabancı ülke vatandaşlarının sınırlı süre ülkeyi ziyaret etmesine imkan vermek amacını taşımaktadır. Vize kategorisi arkadaşını ya da aile bireyleri ziyaret eden kişiler için verilmektedir. Başvuru sahipleri öncelikle aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine girdiklerini gösteren belgeleri konsolosluğa ibraz etmelidir. Başvuru sahibinin aile geçmişi, ekonomik, mesleki ve sosyal durumu, arazi ya da gayrimenkul sahibi olduğunu belgelemesi iltica riski değerlendirmesi açısından önemlidir bu yüzden konsolosluk tarafından mümkün olduğu kadar çok bilgi sunulması istenmektedir.

Toggle Title

Aile birleşimi vizesi ret edilmesindeki en önemli konulardan biri eşin başvuru yapılan ülke vatandaşlığında sorun bulunmasıdır. Yabancı ülke vatandaşı kadının yaş farkı, daha önce birçok kez evlenip boşanmış olması, daha önceki evliliklerinde oturum alındıktan sonra boşanması gibi birçok farklı nedenden dolayı aile birleşimi vizesi reddedilir.

Toggle Title

Belçika’da yabancı vatandaşların 180 gün içerisinde 90 gün kalmalarını sağlayan aile birleşimi vizesi için konsolosluk tarafından evraklar şunlardır. Başvuru formu, güncel pasaport, biyometrik fotoğraf, uluslararası evlenme ve doğum belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi ve nüfus kayıt örneği, hem Türkiye’de hem de Belçika’da yaşayanlar için ikametgah belgesi, maaş bordrosu, evlilik olması halinde belgeler, varsa çocuklar ile ilgili belgeler, yabancı dil yeterliliği Belçika aile birleşimi evraklarıdır.

Toggle Title

Avrupa Birliğine üye olan aynı zamanda Schengen ve NATO Ülkesi Belçika Krallığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin alması gereken liseler için gerekli olan evraklar çalışanlar, şirket sahipleri, emekliler, öğrenciler, çiftçiler, ev hanımları ya da reşit olmayanlar için farklılık göstermektedir. Standart olan evraklar içerisinde pasaport, fotoğraf, dilekçe, başvuru formu, vukuatlı nüfus kayıt örneği, fotokopisi, seyahat sağlık sigortasıdır.

Toggle Title

Belçika davetiye vizesi olarak adlandırılan aile ziyareti vizesi ülkeyi kısa süreli yapılacak olan seyahatler için geçerli olan Schengen vizesidir. Schengen vizesi için gerekli olan şartların yerine getirilmesi halinde verilen vizede konsolosluk tarafından istenen belgeler standart vize evraklarıdır. Vize başvuru formu gerekli olan evraklar içerisinde en önemli yere sahiptir, Fransızca, Almanca, Flemenkçe a da İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Call Now ButtonAcil Vize